Kapat

Erik Dalı Oynayan Yerli Robot ADA GH5- AKINROBOTICS | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Erik Dalı Oynayan Yerli Robot ADA GH5- AKINROBOTICS

Anasayfa
Donanım Erik Dalı Oynayan Yerli Robot ADA GH5- AKINROBOTICS

Yerli Robot üretimi deyince akla gelen ilk firma hiç şüphesiz Akınsoft Oluyor. Akınsoftan yeni erik dalı oynayabilen ADA GH5 bakın başka neler yapabiliyor.

Yerli Robot üretimleri son hızla devam ediyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Akın Robotics adı altında Konya da 2700 metre kare kapalı alan ve 11500 metre kare açık alanda kurulu olan Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikasında üretimini başlatan Akınsoft, üretilen robotlara yeni özellikler katmaya devam ediyor.

 
Geçtiğimiz yıl haberimizde bahsettiğimiz üzere üretilen robotlar hastaların ilaç saatlerini hatırlatma, hasta ile dialog kurabilme, kafelerde garsonluk, hastanelerde yemek ve su getirip götürme, Alışveriş merkezlerinde tezgahtar, Programlanabildiği taktirde güvenlik görevlisi gibi özellikleri taşıyor.

Akıncı 1 Akınsoft

Akınsoftan yeni ADA GH5 tanıttı. ADA GH5 yukarıda sayılan özellikler dışında erik dalı oynayabiliyor. Yanlış duymadınız bildiğimiz erik dalı oyununu artık yerli robotumuz ADA, her ne kadar insansı gibi esnek hareketler yapmasada erikdalı oynayabiliyor. Esnek hareketler yapabilme ve daha gerçekçi figürler kazandırılabilir.

ADA GH5, yemek yapabilme, çay demleyebilme, mangal başında yelleme, meyve sebze gibi ürünleri doğrayabilme, çiçekleri sulama, garsonluk yapabilme, stand görevlisi gibi pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Akınsoft  Akınrobotics Baş Mühendisi DR. Özgür AKIN’ın yaptığı açıklamada “Bu model robotlara, alışveriş merkezlerinde ürün tanıtma, fuarlarda broşür dağıtma, açılış ve konser gibi organizasyonlarda koreografi eşliğinde dans edebilme, plaket verebilme, otogar ya da havalimanlarında yol gösterme, mağazalarda tezgahtarlık, hastanelerde hasta bakıcılık yapabilecek insansı robotlar, ev hanımlarına kısmen de olsa yardımcı olabilecek şekilde programlanmıştır. ” ifadelerini kullandı.

Akınrobotics ‘İn ürettiği ADA GH5 kendi arasında kurduğu folklor ekibi erik dalı gösterisini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. 🙂

Üretilen robotlar çok esnek olmasada her geçen gün bu esnekliğin kazandırılacağı kanaatindeyiz. Akınsoftun yaptığı çalışmaları tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Technosehir Ailesi olarak destek veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir