Kapat

Desenli Güvenlik Kilidi Başarısızlıkla Sonuçlandı | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Desenli Güvenlik Kilidi Başarısızlıkla Sonuçlandı

Anasayfa
Mobil Desenli Güvenlik Kilidi Başarısızlıkla Sonuçlandı

Android içerisinde yer alan desenli güvenlik kilidi başarısızlıkla sonuçlandı

desenli-guvenlik-kilidi-basarisizlikla-sonuclandi

 Google firmasına baktığımız da geliştirmiş olduğu Android yazılımının üzerinde yer alan ve kolay bir şekilde cihaza ulaşmaya izin vermesi sayesinde en çok tercih olan kilit şekillerinden bir tanesi olan desen kilidinin düşünüldüğü kadar güvenli olmadığı bir grup araştırmacılar tarafından açıklandı. Beraberinde yapılan istatistikler de dikkat çekiyor.
ArsTechica’nın yapmış olduğu açıklamalar içerisinde bu kilidi kullananların yüzde 70 oranını da ilk olarak köşe nokta üzerinden başlıyor. Yapılan analizlerinde devamın da ise 4.000 Desenin yüzde değerinde 50’ının başlangıç. noktası olarak da sol üst köşeyi referans aldığı açıklanıyor. Beraberinde kalan 9 farklı nokta da ise 140.704 farklı kombinasyon ile kötü niyetli kişilerin işlerini zorlaştıracak aynı zaman eda kullanıcılarının da genelinde 5 nokta kullandığı için kombinasyon sayısının yaklaşık olarak 7.152’ye düşürüldüğü ifade ediliyor.

Tüm bu sonuçlar için şifre yerine “123456” ya da “qwerty” gibi tahmin edilmesi adına oldukça kolay şifreler seçen kullanıcıların desen kilitleri konusunda oldukça zayıf kaldığını açıklıyor. Güvenliğini yükseltmek istiyorsanız nokta sayınızı arttırmanız aynı zaman da şifre girişi sırasında karşımıza çıkan geri izleri kapatmanız gerekiyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir