Kapat

DDoS Saldırılarının Arkasından Çinliler Çıktı!

Anasayfa
Güvenlik DDoS Saldırılarının Arkasından Çinliler Çıktı!

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan DDoS saldırılarında bir çok siteye erişim yapılamıyordu.
Yapılan bu büyük DDoS saldırılarının arkasından ise Çinliler çıktı.

Çin asıllı olan Firma Xiongmai üst düzey yöneticilerinin yaptığı açıklamaya göre kendilerininde bu saldırıdan ciddi şekilde etkilendiklerini söyledi. Xiongmai yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre “Evet söz konusu Malware temelli yazılım, Çin’de ki sunucular tarafından gösterilmişti. Hükümet sözcüleri de bunu inkar edemez. Lakin bu sadece batı ülkelerini değil bizi de ciddi zararlar getirdi. Bu tür tehditlere karşı birlikte çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

dns-ddos-saldiri-2

PC World Amerika Birleşik Devletlerinin iddiasına göre çirkin saldırının ardında Çinliler var. Çinliler tarafından geliştirilen ve güçlendirilen Mirai, internetin zayıf noktalarına saldırdı.
Mirai isimli DDoS saldırısı cuma günü internete 665 Gbps den fazla transfer sağlayarak bant genişliğini büyük ölçüde azalttı.
Yapılan bu saldırıda özellikle zayıf şifrelemelere sahip olan bilgisayarlar ise istemeden kullanıcıların tüm bilgilerini kötü niyetli kişilerin eline teslim etti. Bu veriler nerelerde kullanılabilir siz düşünün…

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiyede Bazı İllerde İnternet Kesintisi Yaşanıyor

Ülkemizin doğu ve güneydoğu illerinde bugün 10:30 civarlarında internet kesintisi yaşandı. İnternet kesintisi Batman, Siirt, Van, Diyarbakır, Elazığ, Tunceli, Gaziantep,...

Kapat