Kapat

Counter Strike GO’da Dünya Şampiyonu Türkiye

Anasayfa
Haberler Counter Strike GO’da Dünya Şampiyonu Türkiye

Belgrad’da gerçekleşen 2016 CS: GO Dünya Şampiyonası’nın dün akşam oynanan final karşılaşmasında milli takım ile Arjantin ekibi karşı karşıya geldi. Türkiye, 2016 CS: GO Dünya Şampiyonu oldu.

CS: GO Dünya Şampiyonası’nda Arjantin karşısında galip gelen Türk milli takımımız dünya şampiyonu olmayı başardı.

Son yıllarda ülkemizde hızla e-spor gelişmeye devam ederken, ülkemiz e-spor alanında oldukça önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. E-spor tarihindeki en önemli zaferlerimizden biri de bu gece geldi. Counter Strike: Global Offensive Dünya Şampiyonası’nda Türk milli takımımız, Arjantin karşısındaki mücadelesinde 2-1 galip gelerek CS: GO Dünya Şampiyonu olmayı başardı ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya duyurdu.

counter_strike_turkey_dunya_sampiyonlugu

GamexNow’da yer alan habere göre, yaşanan gecikmeler sebebi ile bo5 yerine bo3 formatında gerçekleşen final serisinin ilk maçı de_train haritasında oynandı. Maça oldukça enerjik başlayan Arjantin kısa sürede 11-0 gibi bir fark elde etti. Ancak milliler bu noktadan sonra toparlanarak üst üste kazandıkları raundlarla durumu 13-13 olarak eşitledi ve ilk haritayı 16-14 kazanmayı başardı.

counter_strike_turkey_dunya_sampiyonu2

Serinin ikinci maçı ise de_overpass haritasında oynandı.İkinci maça da tutuk başlayan milli takımımız, ilk maçta sergilediği geri dönüşü ikinci maçta gösteremedi. Arjantin de_overpass haritasını 16-5 kazanarak seriyi 1-1 eşitledi.

counter_strike_turkey_dunya_sampiyonu

Serinin son maçı ise de_cbble’da oynandı. İlk iki maça kıyasla çok daha kontrollü bir oyun sergileyen millilerimiz son maçı 16-8 seriyi de 2-1 kazanarak 2016 CS: GO Dünya Şampiyonu oldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sharp’tan Çerçevesiz Ekran! Corner R

Sharp son derece küçük çerçeveli telefon ekranları geliştirme konusunda oldukça hevesli olduğu görülüyor. Sharp  daha önce ki Aquos Crystal adındaki telefonun...

Kapat