Kapat

Çılgın İnternet Projesi !

Anasayfa
Haberler Çılgın İnternet Projesi !

Dev Projelere imza atan Elon Musk‘tan Yeni bir proje daha geliyor. SpaceX firmasının Ceosu olan Elon Musk, ABD’nin Federal İletişim Komisyonu (FCC) dan kendi uydularını yörüngeye fırlatmak için izin istedi. ABD’nin izin vermesi ile SpaceX yörüngeye göndereceği 4,425 uyduyla Dünya üzerinde her noktada geniş bant internet ağı oluşturmayı planlıyor. Bu vesileyle Dünya üzerindeki en büyük uydu işletmecisi olarak da tarihe geçmek hedefleniyor.

Uydular eğer fırlatılacak olursa dünya üzerinde 1060 km çapında bir alana geniş bant internet imkanı sağlayacak olan SpaceX aynı zamanda internet hızının saniyede 23 Gbps hıza ulaşılacağı bilgisi söyleniyor.
Dünya üzerinde Tüm devletlerin toplam uydu sayısı 1419 adet olduğunu düşünecek olursak, Elon Musk’un bu projesinin ne kadar büyük olduğu açıkça ortada.

dev-internet-projesi

ABD’den uzaya fırlatılması beklenen 800 uydunun henüz fırlatılmadığı belirtildi. ABD den izin çıksa bile 800 uydunun fırlatılması mı beklenir yoksa öncelik verilir mi bilinmez ama bu projenin gerçekleşmesi dünya üzerinde internet kullanımını büyük ölçüde etkileyeceği ortada.

Önceki yazıyı okuyun:
Telefonunuzu Kapatın Uyarı Mesajı Doğrumu ?

Sosyal Medya üzerinde hızla yayılan uyarı mesajı bir çok insanda tedirginlik oluşturdu. Mesajın kaynağı Singapur da bir televizyon haber kanalında...

Kapat