Kapat

Chrome Internet Explorer’ı Kenara İtti

Anasayfa
İnternet Chrome Internet Explorer’ı Kenara İtti

Net Market Share tarafından yapılan son araştırmada Nisan ayı itibariyle Google Chrome’un tüm bilgisayar tarayıcıları arasında liderleri yükseldiği görüldü.

Net Market Share internet tarayıcıları üzerinden sürekli araştırmalar yaparken Nisan ayında yapılan araştırmanın sonuçları paylaşıldı. Araştırmanın sonuçları sektörde beklenen değişimin yaşandığını gösterirken bir önceki ay yüzde 39 oranında kullanıma sahip olan Google Chrome bu oranının yüzde 41.6’a yükseltilerek lider duruma geldi.

Uzun zamandan beri kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen ve eleştiri alan Internet Explorer’ın kullanım oranı günden güne düşerken bir önceki aya göre düşüş yüzde 2’lere yaklaştı. Mart ayı içerisinde yüzde 43.4’lük bir kullanım oranı bulunan İnternet Explorer için en son rakamlar da kullanım oranı yüzde 41.3’e kadar düştü

Bu konuda internet tarayıcıları sektöründe yeni bir dönem başlarken Internet Explorer da uzun bir sürenin ardından liderliği bıraktı. Son güncellemelere ve değişikliklere ayak uyduramayan İnternet Explorer Microsoft tarafından pek çok yeni özellik eklense de bu konuda kullanıcıları geri kazanamadı.

Google Chrome’un çok daha iyi bir performans sağlaması ve pratik bir kullanıma sahip olması kullanıcıların Google Chrome kullanmasına neden olurken özellikle Google uygulamaları ile entegreli bir şekilde çalışması Google Chrome’u ön plana çıkarıyor.

Raporda ilginç bir durum da Firefox için yaşandı. Mart ayında yüzde 10.5’lik bir kullanım oranı bulunan Firefox yapılan son araştırmada düşüşe geçtiği görüldü ve kullanım oranı yüzde 9.7 olarak belirlendi.

Önceki yazıyı okuyun:
Intel Akıllı Telefonları Bırakabilir

Akıllı telefonlar için işlemci üreten Intel'in bu konuda çalışmayı bırakabileceği iddia edildi. Akıllı telefonlarda yüksek performans sağlanması amacıyla özel işlemciler...

Kapat