TechnoSehir

Cep Telefonu Ve Bilgisayardan Yüksek Boyutlu Videolar Nasıl Gönderilir?

Cep Telefonu Ve Bilgisayardan Yüksek Boyutlu Videolar Nasıl Gönderilir?

Cep Telefonu Ve Bilgisayardan Yüksek Boyutlu Videoları Gönderme

Çektiğiniz videoların boyutları yüksek olduğunda onu birisine göndermek oldukça zordur. Mesajlaşma programları video gönderirken süre ya da boyut sınırı koyabiliyor. Cep telefonu ya da bilgisayar kullanarak yüksek boyutlu videoları gönderebileceğiniz yollar bulunuyor.

E-Posta İle Video Gönderme

E-Posta ile göndereceğiniz videonun boyutu 25 MB’ı geçmemelidir. Diğer e-posta hizmetleri bu sınırlamayı 10 MB’a bile düşürüyor. E-posta ile göndereceğiniz videoyu bilgisayardan veya cep telefonunuza kuracağınız uygulama ile gönderebilirsiniz.

Winrar İle Sıkıştırarak Video Gönderme

Winrar programını kullanarak videonuzu sıkıştırarak boyutunu düşürebilirsiniz. Oluşturduğunuz dosya boyutu 25 MB’ı geçmiyorsa e-postayla gönderebilirsiniz. Winrar programı bilgisayarda kullandılığı gibi, Google Play Store ve App Store’de bulabilirsiniz.

Bulut Depolama Servisleri

Google 15 GB, Onedrive ve İcloud 5 GB ücretsiz alan hizmeti veriyor. Bulut depolama servisini kullanarak yüklediğiniz videonun linkini e-postayla paylaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz kişi videoyu izleyebilir ya da kendi cihazına kaydedebilir. Bulut depolama sistemlerinde alanı yükseltmek gerekiyorsa, ücretli üyelik yapmanız gerekiyor.

İphone Video Gönderme

WhatsApp’ı kullanarak 16 MB, iMessage ile 100 MB’a kadar video gönderebilirsiniz. İphone cep telefonunuz varsa, Airdrop uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu program cep telefonu ile bilgisayar arasında bağlantı kurar. Video boyut sınırı olmadan gönderebilirsiniz. Kişiler arasında göndermek isterseniz karşı tarafta da Airdrop kurulu olmalıdır.

Android Cihazlarda Video Gönderme

Android tablet, cep telefonu ve diğer cihazlarda, yüksek boyutlu video göndermek için Airdrop benzeri bir uygulama bulunmuyor. Bulut depolama servislerini tercih edebilirsiniz.

Tüm Cihazlarla Uyumlu Wetransfer

Wetransfer’i web, bilgisayar, cep telefonu, tablet tüm cihazlarda kullanabilirsiniz. Google Play Store ve App Store’de uygulaması bulunuyor. Göndereceğiniz video veya dosyaların boyutu 2 GB’i geçmemelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.