Kapat

Bursa’da 5. Bilim Şenliği Başladı

Anasayfa
Bilim Bursa’da 5. Bilim Şenliği Başladı

Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleştirilen bilim şenliğinin bu yıl beşincisi yapılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından organize edilen ve büyük ilgi gören bilim şenliğine Türk Hava Yolları sponsorluk yapıyor.

Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda gerçekleşecek beşinci bilim şenliği, bilime gönül veren ve teknolojiyi seven tüm vatandaşları bir araya getirirken etkinliğin Merinos Park’ta yapıldı. Pek çok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen bilim etkinliğinde ayrıca özel bir yarışma da düzenlendi. Bilim ve teknoloji konseptin de başlatılan yarışma kapsamında 1360 başvurunun yapıldığı belirtilirken yarışma kapsamında 102 bin TL’lik para dağıtımı yapılacak.

Düzenlenen yarışma dört farklı kategoride gerçekleştirilirken 4 farklı kategori için 50 proje finale kalmayı başardı. Yarışmada dereceye giren takım ve bireysel katılımcılara en az bin Türk lirasından başlayan ve 16 bin Türk lirasına kadar yükselen ödüller verilecek.

2015 yılında yapılan bilim şenliğine 150 bin kişinin katıldığı belirtilirken bu yıl yapılacak şenliğe daha fazla kişinin katılması hedefleniyor. Çeşitli atölye çalışmalarının da yapıldığı ve yeni teknolojilerin tanıtıldığı bilim şenliğinde özellikle öğrenciler için çok faydalı içerikler yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Bakan da Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ve oluşturdukları etkinliğin Türkiye’de bir benzerinin olmadığını söylerken büyük organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür etti.

Önceki yazıyı okuyun:
Vine Artık Windows 10’da

Uzun süreden beri Android ve iOS işletim sistemlerinde olan ve Windows işletim sisteminde bulunmayan Vine, Windows 10 işletim sisteminde de...

Kapat