TechnoSehir

BlackBerry’den Yeni İkili Kameralı KEY2 Android Telefonu Fragmanı

BlackBerry’den Yeni İkili Kameralı KEY2 Android Telefonu Fragmanı

Firmanın, en son iş odaklı Android akıllı telefonu olan BlackBerry KEY2’nun nostaljik tasarımını ve ikili kamera teknolojisini gösteren kısa bir tanıtım videosu geçtiğimiz gün Youtube’a yüklendi.

Görüldüğü kadarıyla cihazın LED flash destekli ikili kamera sistemi var, mekanik klavyesi, BlackBerry Hub destekli mesajlaşma uygulamaları da mevcut. Cihazda Privacy Shade önceden yüklenmiş şekilde geliyor ve işin ilginç yanı klavyede yeni bir uygulama çekmecesi kısayolu da bulunuyor.

24 saniyelik bu videodan haliyle detaylı bir inceleme yapmak mümkün değil ancak yine de görebildiğimiz kadarıyla nostaljik BlackBerry tasarımına ikili kamera gibi birkaç yeni inovatif fikir eklenmiş gibi duruyor. Ayrıca videonun sonunda “Bir ikonun yeniden doğuşu” gibi çarpıcı ve kendinden emin bir ifade kullanmaktan da çekinilmemiş.

KEY2, aslında BlackBerry’nin cesur bir hamlesi olarak anılan ve daha çok birkaç yeni özelliğin eski nostaljik kalıba eklenmesi olan KeyOne’ın devam telefonu olarak düşünülebilir.

KeyOne kimilerine göre başarılı bir cihaz, kimilerine göre bir çaresizlik çırpınışı olarak görülüyordu. Ürünün ne kadar başarılı olduğunu söylemek güç, çünkü geçen yıl boyunca sadece 850.000 adet telefon satıldı. Ancak firma bu durumdan yeterince memnun olduklarını da belirtmişti yani en azından üretenler için başarılı bir girişim olarak nitelendirilebilir.

Bir zamanlar telefon pazarının en önemli rekabetçilerinden biri olan, hatta spesifik olarak iş odaklı cihaz dendiğinde piyasanın en üstü olarak nitelendirilebilecek bir firma olan BlackBerry’nin yaşadığı dramatik düşüş, onların artık her girişiminin bir çaresizlik çırpınışı olarak görülmesine ve üretilen cihazlara halk tarafından çok büyük bir ön yargıyla yaklaşılmasına yol açıyor.

Şimdiyse bir TCL firması olan BlackBerry’nin yeni girişimi olan KEY2’nun nasıl bir sonuç vereceğini ve tepki yaratacağını New York’ta 7 haziranda halka ve basına açılışını gerçekleştirdiğinde göreceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.