TechnoSehir

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler

Bilgisayar teknolojisi ile yükselen şirketlere bakacak olduğumuz zaman, 20. yüzyılda yaşanan teknolojik gelişmelerle artık çağımızda alışkanlıklarımız tamamen değişti. Bu değişimin en büyük sebeplerinden biri de bilgisayar teknolojileri elbette. Teknoloji şirketleri de birbirleriyle rekabet ederek sürekli yeni fikirler ortaya koymaya devam ediyor ve bize yeni ürünler sunuyorlar.

 

Bilgisayar teknolojileri geliştirerek yükselen 5 yıldız şirket;

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler;

ELMA

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler
Apple getirdiği yeniliklerle sektör tarihine ismini altın harflerle yazdıran bir firma. Steve Jobs’ın kurucu ortağı olduğu Apple şirketi “iPhone” markasıyla çok tutuldu ama sadece bununla sınırlı kalmadı. Şirketi bugünkü değerine taşıyan unsurlardan diğerleri de ek ürünler geliştirmesi ve uygulamalar üzerinden kazanç sağlaması sayılabilir. Apple geliştirdiği teknolojiler ve sunduğu ürünler sayesinde dünyanın en değerli teknoloji şirketidir. Her geçen gün yükselen şirketin piyasa değeri ise 590 milyon dolar civarlarındadır.

MİCROSOFT

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler
Amerikalı geliştirici Bill Gates tarafından kurulan Microsoft ise her bilgisayar kullanıcısının deneyimlemiş olduğu işletim sistemi “Windows” ile ismini dünyaya duyurmuş bir şirket. Şirket aynı zamanda oyun endüstrisinde faaliyet yürütür ve elektronik cihazlar, kişisel cihazlar ve bilişim hizmetleri geliştirmektedir. Şirketin bugünkü piyasa değeri ise 407 milyar dolardır ve meye devam etmektedir.

GOOGLE

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler
Google ABD menşeili çok uluslu bir şirkettir. Arama motorları ve reklam teknolojileri üzerine yoğunlaşan şirket karının büyük bir kısmını kendi geliştirdiği Adwords programı üzerinden reklamlar ile kazanmaktadır. Sergey Brin ve Larry Page tarafından daha öğrenci oldukları dönemde kurulan şirket Youtube, Blogger, Orkut gibi bazı servislere de ev sahipliği yapmaktadır. Bugünkü değeri 100 milyar dolara yakındır.

SAMSUNG

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler
1987 yılında kurulan Samsung, Güney Kore merkezli bir şirkettir. Şirketin birçok ürünü tasarım ve patent ödülleri almıştır. En çok da bilgisayar, telefon ve televizyon alanlarında faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda DVD, Blu-Ray, VCD gibi ürünler üretmenin yanı sıra dünyanın en büyük beyaz eşya şirketlerinden biridir. Şirketin değeri ise 140 Milyar dolar.

ORACLE

Bilgisayar Teknolojisi İle Yükselen Şirketler
Oracle şirketi 1997 yılında Amerika’da kurulmuştur. Yazılım ve bilgisayar teknolojileri geliştirmeye odaklanan Oracle, Microsoft’un ardından en büyük ikinci yazılım şirketidir. 145 ülkede faaliyet gösteren şirket, uygulama geliştirme araçları, veritabanı, uygulama sunucusu gibi alanlarda çalışmaktadır. Piyasa değerinin 180 milyon dolar civarında olduğu bilinmektedir.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.