Kapat

Avrupa’nın En Geniş Wİ-Fİ Hizmeti Ordu’da Sunuldu

Anasayfa
İnternet Avrupa’nın En Geniş Wİ-Fİ Hizmeti Ordu’da Sunuldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen internet projesi ile birlikte Avrupa’nın en geniş alana sahip Wi-Fi hizmeti sunulmaya başlandı.

Şehirlerde ücretsiz Wi-Fi projeleri faaliyete geçirilmeye başlanırken, bu konuda örnek bir çalışma Ordu’dan geldi. Ordu Büyükşehir Belediye tarafından yapılan açıklama ile konuyla ilgili detaylar paylaşılırken,  5 farklı ilçede kurulduğu belirtilen ücretsiz Wi-Fi hizmeti ile birlikte vatandaşlara internet imkanı sağlandığı belirtildi. Kurulan alt yapı ile birlikte sadece Türkiye’de değil, Avrupa’nın en geniş alana sahip internet ağı oluşturulurken üstelik bu hizmetin ücretsiz olarak vatandaşların kullanıma sunulması da bölgedeki vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

ordu-da-avrupa-nin-en-genis-wi-fi-hizmeti-sunuldu

1 Milyon Bağlantı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan internet sisteminde bugüne kadar 1 milyon kez bağlantı gerçekleştirildiği belirtilirken, en geniş ücretsiz Wi-Fi internet hizmetinin de tescillendiği ve teyit ettirildiği belirtildi.

Hangi İlçelerde Var?

Altınordu, Fatsa, Ünye, Ulubey ve Perşembe ilçelerinde kurulan Wi-Fi hizmeti ile birlikte Ordu genelinde 5 km uzunluğunda ve 500 metre çapında bir ağ oluşturulmuş durumda. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından internet konusunda herhangi bir ücretin ödenmediği ve ücretsiz olarak da vatandaşların yararlanabildiği belirtilirken, proje ile ilgili tüm harcamalar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün TEDES projesi kapsamında yapılıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün TEDES projesi ile birlikte şehrin pek çok noktalarında trafik kontrollerinin yapılması amacıyla sistemler kurulduğu da belirtilirken, bu sistemler ile birlikte trafikte de sorunların büyük oranlarda azaldı

Önceki yazıyı okuyun:
WhatsApp Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor.

Daha önceki haberimiz de WhatsApp'ın Görüntülü görüşme özelliğinin geleceğini sizlerle paylaşmıştık. Bu özellik üzerinde çalışıldığını da biliyoruz. 1 milyarı aşan...

Kapat