Kapat

Avrupa Birliği WhatsApp Kullanıcılarını Uyardı!

Anasayfa
Haberler Avrupa Birliği WhatsApp Kullanıcılarını Uyardı!

Avrupa Birliğinden Uyarı

Avrupa Birliği WhatsApp kullanıcılarını, Facebook ile verilerini paylaşmaması için uyardı. Dünyanın en popüler sosyal medya ağı olan Facebook’a Avrupa Birliği tarafından verilen talimatta, WhatsApp’ın kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmaması konusunda ciddi şekilde endişelerinin olduğu ve bu paylaşım politikalarının kullanıcıların WhatsApp’a üye olurken kabul ettikleri kullanım koşulları ve gizlilik politikası içerisinde yer almadığını belirtti. Ayrıca WhatsApp’a konu ile ilgili gerekli tüm bilgilerin kısa zamanda kendilerine aktarılmasını ve şirketin kullanıcı verisi paylaşımını uygun yasal koruma temin edilene kadar durdurmasını istedi.

Facebook WhatsApp’ı satın aldığında kişisel verileri toplamayacağı konusunda açıklamada bulunmuştu. Ancak Ağustos ayında yaptığı politika değişikliğinde WhatsApp’ın artık telefon numaraları, profil resimleri, fotoğraflar ve daha bir çok bilgiyi Facebook ile paylaşmaya başlamıştı. Bunun üzerine ABD’de gizliliği korumaya yönelik çalışan bir grup olan EPIC, Federal Ticaret Komisyonuna şikayette bulunmuş ve Almanya Facebook’a WhatsApp kullanıcı verisini toplamaması yönünde talimat vermişti.

Önceki yazıyı okuyun:
Dikkat ! Saatler Geri Alınmayacak

Daha önce Resmi gazetede yayımlanan karara göre gün ışığından daha fazla yararlanmak için yıl boyu sürdürülmesine karar verilmişti.26 mart 2016...

Kapat