TechnoSehir

Asus’un 4K HDR 144Hz G-Sync Monitörü Haziranda Piyasaya Sürülüyor

Asus’un 4K HDR 144Hz G-Sync Monitörü Haziranda Piyasaya Sürülüyor

Geçtiğimiz hafta, Acer ilk 4K HDR 144Hz G-Sync monitörü için sipariş almaya başladı bile. Firmanının bu sektörde Tayvanlı en büyük rakibi, aynı çekici özelliklere sahip bir ürün çıkarıyor. PG27UQ, 27-inch IPS paneli ile Asus’un dediğine göre DisplayHDR 1000 sertifikası sunabilecek ilk monitör fakat aslında Acer’in Predator X27’si de 1000 nite çıkabiliyor.

Şu ana kadar PC sahipleri, bir oyun monitörü ararlarken her zaman monitörün yenileme hızı ile çözünürlüğü arasında bir karar vermek zorunda kalıyorlardı. Örneğin ben de Asus’un 1440p 165Hz PG279Q monitörünü seçerek yenileme hızında karar kılıp, çözünürlüğü feda etmek zorunda kalmıştım. Çünkü dediğim gibi, 4K çözünürlüğe sahip olanı almak isterseniz yenileme hızından vazgeçerek 60 Hz’e razı olmanız gerekiyordu. Gerçi bazı kullanıcılar, 4K çözünürlüğü bayağı yüksek yenileme hızlarına çıkarabilen bazı ufak hileler kullanıyorlar ama bunların da kendi riskleri var ve tabii ki de mükemmel sonuç vermiyorlar.

Tabii ki kullanıcıları seçim yapmak zorunda bırakmadan iki özelliği aynı anda sunabilmek özelliklerine yaraşır bir fiyatlandırma ile geliyor. Predator X27 gibi, PG27UQ da $1999.99 gibi yüksek bir fiyatla satışa sunulacak. Asus’u yaptığı açıklamaya göre, yeni teknolojinin öncüsü olan bu monitör haziranın sonuna doğru satışa sunulacak, yani neredeyse ilk duyurduklarından tam 18 ay sonra ancak piyasaya sürülebilecek.

Fiyatı belki de bir monitör için yüksek gözükebilir ancak özellikle oyunculara hitap eden bu monitör, yüksek çözünürlüğü, yüksek yenileme hızıyla kombine ederek gerçekten de teknoloji de çok önemli bir adım atmış oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.