Kapat

Apple’ın Yeni Ortağı Intel! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Apple’ın Yeni Ortağı Intel!

Anasayfa
Haberler Apple’ın Yeni Ortağı Intel!

iphone-6s
Apple’ın cihazlarında kullandığı Qualcomm modemler artık yerini Intel’in LTE modemlerine bırakabilir. Intel konuyla ilgili 1000 kişi görevlendirdi.

Piyasadaki kaynaklar ve özellikle VentureBeat raporlarına göre Intel,Apple’ın sıradaki iPhone telefonu için yeni nesil LTE modem desteği sunmaya hazırlanıyor. Intel 7360 LTE modem yongalarının muhtemeliPhone 7’lerde kullanılabilmesi için 1000 kişilik bir ekip çalışmalara başlamış. Intel bu hamlesiyle Apple cihazlarda kullanılan Qualcomm 9X45LTE yongası gibi modelleri devre dışı bırakmayı hedefliyor.

Apple ve Intel birlikte

Yine VentureBeat’e göre bu hamlelerin amacı, Apple’ın Ax yongalarında bulunduğu gibi yeni bir yonga üzeri sistem oluşturmak istemesi. İşlemciyi ve LTE modemi tek başına küçük, hızlı ve güçlü bileşenlerde buluşturmak için Apple, Intel’in bu teknolojisini lisanslayabilir ve Ax serisinin devamı şeklinde kullanıcılarına sunabilir.
Apple şimdiye kadar iPhone 6S yongası A9’larda Samsung ve TSMC ile çalışmış, LTE modem için ise Qualcomm’a başvurmuştu. Intel ile yapılacak bir ortaklık, yüksek üretim yöntemleri dışında Apple’a kendi bünyesinde yonga tasarımları yapma imkanı sunacakken aynı zamanda çalıştığı diğer firmalardan da uzaklaşmasını sağlayacak. Apple geçtiğimiz iki sene içerisinde Intel’in sahibi olduğu Infineon’dan birçok çalışanı kendiye bünyesine geçirmişti. Alman firma iPhone 3G cihazları için, 2011 yılındaQualcomm’a geçilmeden önce modem desteği sağlıyordu.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
IMEI Kayıt Süresi Uzatıldı

Yurtdışından telefon getirenlere müjde! Artık yurtdışından telefon getirenlerin IMEI kaydı yaptırmaları için gereken süre 30 gün değil. Detaylar haberimizde. BTK'nın...

Kapat