Kapat

Apple’ın A10 işlemcisi nasıl olacak? | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Apple’ın A10 işlemcisi nasıl olacak?

Anasayfa
Donanım Apple’ın A10 işlemcisi nasıl olacak?
Apple A10 işlemci

725x404xapple-a10-islemci-nasil-olacak-jpg-pagespeed-ic-qs-q--640x360
Apple’ın yeni iPhone ve iPad modellerini kısa süre önce duyurmasından hemen sonra gözler firmanın gelecek yıl ile ilgili planlarına çevrildi.

Şimdiden bazı iddialar ortaya atıldı. Bu iddiaların bir kısmı sıradaki A10 iPhone ve iPad işlemcisiyle ilgili. Apple A10 işlemciyle ilgili ilk detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz haftalarda Apple, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro ve iPad mini 4’ü duyurdu. Cihazlar oldukça beğenildi ancak teknoloji dünyası daha yeni modellerin hepsi satışa çıkmadan gözünü firmanın gelecek yılki planlarına çevirdi. A9 işlemciyle performans konusunda kendi cihazları arasında önemli bir gelişme kaydeden firma, gelecek yıla daha fazla hazırlanacak.
Apple’a yakın kaynaklar tarafından firmanın yeni A10 işlemcisiyle ilgili önemli iddialar var. İddialara göre Apple A10 işlemci 6 çekirdeğe sahip olacak. Firma uzun zamandır 2 çekirdekli işlemciler kullanıyor. Hatta en son iPhone 6s modelinde kullandığı A9 işlemci de 2 çekirdekli ve 1.8 GHz hıza sahip. Ancak iPad Pro modelinde kullanılan işlemcinin detaylarını henüz bilmiyoruz. Apple A9X olarak adlandırılan bu işlemcinin çoğu masaüstü bilgisayarla yarışabileceği iddia edilmişti. Dolayısıyla firma A9X’i iPhone’lara uygun hale getirip önümüzdeki yıl Apple A10 olarak iPhone 7 modelinde karşımıza çıkarabilir.

Android cephesinde 6, 8 ve hatta 10 çekirdekli işlemcilere artık neredeyse alıştık. Qualcomm ve MediaTek bu alanda oldukça başarılı işlemcilere sahip. Dolayısıyla Apple tarafından da benzer bir hamlesinin gelmesi şaşırtıcı olmaz.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Teknosa Preo P1 İncelemesi

  Merhaba arkadaşlar bu incelememizde Türkiye’nin en büyük elektronik alışveriş marketlerinden biri olan teknosa’nın piyasaya çıkarmış olduğu kendi ürünü olan...

Kapat