Kapat

Apple, iPhone Modellerinde LCD Ekran Kullanmaya Devam Edecek | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Apple, iPhone Modellerinde LCD Ekran Kullanmaya Devam Edecek

Anasayfa
Mobil Apple, iPhone Modellerinde LCD Ekran Kullanmaya Devam Edecek

apple-iphone-modellerinde-lcd-ekran-kullanmaya-devam-edecek
Apple’ın yapmış olduğu açıklamalar sonucunda iPhone üzerinde AMOLED ve OLED yerine LCD ekran kullanma kararı aldığını vurguladı.

 

iPhone 7’nin büyük değişikliklerle birlikte geleceğiniz çok tahmin edebiliyoruz Bu değişikliklerinin bir tanesi de ekran teknolojisinde gerçekleşeceği düşünülüyordu fakat firma tarafından gelen açıklamalara göre, Apple’ın birkaç sene içerisinde aynı ekran yapısına yer vereceğini duyurdu.
Hatırlayacağınız üzere geride bıraktığımım haftalarda iPhone 7 üzerinde Samsung’un AMOLED ekranlarını kullanılabileceği iddiasını gündeme bomba gibi düşmüştü. İlk olarak iPhone’dan bu yana ekran teknolojisinde değişikliğe gitmeyen iPhone’un çok büyük ir hamle yapacağı ı düşüncesi oldukça insanları heyecanlandırmıştı. Daha öncesinde birçok farklı analizde bulunan ve bu açıdan da tahminlere doğru çıkan Ming-Chi Kuo, 2018 ılına kadar LCD ekran kullanan iPone’ların üretimin devam edileceğini vurguluyor.

Apple2ın ünlü tasarımcısı Kojny Ive LCD ekranlardan hiç memnun değil. Gerçekleştirmiş olduğu bir röportaj içerisinde LCD ekranların çok eski göründüğünü açıklayan Ive, Apple Watch üzerinde kullanılan AMOLED ile ortaya yeni bir iPhone çıkarılmasını istiyor.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung Galaxy S7 için Hazırlıklar Başlamış Durumda

Samsung firmasının üzerinde çalışmış olduğu yeni Galaxy S7’nin çıkışına çok kısa bir süre kala cihazla ilgili olarak yeni bilgilerde gelmeye...

Kapat