Kapat

Android’de Oturum Açmada Yeni Dönem Başlıyor

Anasayfa
Yazılım Android’de Oturum Açmada Yeni Dönem Başlıyor

Google tarafından Android işletim sistemine yönelik yapılan yeni hamle ile birlikte oturum açmak çok daha kolay bir hale getirilecek.

Android işletim sistemine sahip telefonlarda oturum açmak isteyen kişiler yeni düzenlemeler ile birlikte bu işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapabilecek. Bu açıdan bakıldığında uygulamalarda kişilerin oturum açması yeni sistem ile birlikte çok daha kolay olacak ve üstelik herhangi bir işlem yapmaya da gerek kalmayacak.

 

Google Smart Lock benzeri bir şekilde çalışacağı belirtilen yeni sistem Open YOLO olarak adlandırılıyor. Bu yeni sistem bir kez oturum açıldığında ek bir oturum açma işleminin yapılmasını önlerken kişiler parola yöneticisi gibi ek uygulamaları kullanmaya gerek kalmadan oturum açabilecek.

Oturum açma gibi tüm işlemlerin otomatik bir şekilde gerçekleştirilecek yeni sistem sayesinde kullanıcıları büyük bir kolaylık bekliyor. Şu an için sadece Android işletim sisteminde çalışabilen sistemin masaüstü platformlarına da gelebilmesi beklenirken konu ile ilgili yapılan açıklamaların ardından sistemin oldukça ilgi gördüğü belirtildi.

Özellikle Android işletim sisteminin ardından iOS işletim sisteminde de bu özelliğin kullanılması bekleniyor. Parolaların kullanımını ortadan kaldırılacak yeni sistem sayesinde tüm giriş işlemleri çok basit bir şekilde gerçekleştirilecek. Kısa süre içerisinde olmasa da önümüzdeki yıllarda bu özelliğin tüm işletim sistemlerinde kullanılması bekleniyor.

Önceki yazıyı okuyun:
Android N’nin Adı Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Google Android N için isim arayışlarına girmiş ve bir anket yapmıştı. Android N yeni ismine kavuştu. Google, Android...

Kapat