Kapat

Android P Nedir ve Gelecekte Ne Vadediyor? | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Android P Nedir ve Gelecekte Ne Vadediyor?

Anasayfa
Yazılım Android P Nedir ve Gelecekte Ne Vadediyor?
Android P Nedir ve Gelecekte Ne Vadediyor?

Android P nedir? P ne anlama geliyor? Google bu yeni işletim sistemi sürümü ile ne vadediyor? Hangi güncellemeler bizi bekliyor ve dahası Android P neyi ya da neleri değiştirecek… İşte tüm bu sorular son zamanların sıklıkla tekrarlanan ve merak uyandıran soruları. Biz de bu yazımızda henüz tam olarak kesinleşmese de P’nin yani “Popsicle”’nin tüm yönlerine temas etmek istedik. İşte tüm yönleri Android P.
Android P Nedir? Ne Sunuyor?

Android işletim sistemini satın alan ve bu sektörde büyük yatırımlar yapan Google, iPhone X gibi gizemli bir ürünü piyasaya sürmek üzere.  Tam olarak ne anlam ifade ettiğini bilmesek de kulislerde dolaşan söylentiye göre P harfi “Popsicle” kelimesini temsil ediyor. Ve yeni nesil işletim sistemi olarak lanse ediliyor.

Bu yıl, Android ile farklı bir şeyler deneyen ve Telefon işletim sisteminin daha fazlasını yapmak için kullanabileceğiniz tüm yolları göstermek yerine, daha az kullanmanıza yardımcı olacak özellikler tasarlama peşinde olan Google, emin adımlar ile yoluna devam ediyor.
Bu yıl içinde kullanıma sunulacak olan Android P, cep telefonunuzdaki her uygulamayı ne sıklıkta, ne zaman ve ne kadar süreyle kullandığınızı gösteren yeni bir gösterge panosuna sahip olacak. Ayrıca kendinize sınırlar koymanıza da izin verecektir. Örneğin günde yarım saatlik bir Instagram süresini kendinize vererek daha dikkatli bir kullanım imkanı yakalayabilirsiniz. Bu durumda 30 dakika dolduğunda, simge normal göz alıcı gradyanından mat gri tonlamaya gider ve böylelikle kullanıma erişiminiz engellenmiş olur.

Bu özellik, Google’ın “Dijital İyilik” dediği bir temayı birleştirdiği birkaç özellikten biri. Muhtemelen, “zamanı doğru kullanma”, ya da “kullanım ahlakçısı” gibi deneyimleri kullanıcılarına yavaştan yavaşa hissettirmeyi amaçlamaktadır.

Android P ayrıca, iPhone gibi gezinme hareketlerini ve genellikle uygulamaların içine gömülen işlevlere erişmek için daha akıllı yollar kullanan yeni bir çekirdek arabirim içerir. Kullanıcıların telefonlarda günlük periyotlarda nasıl gezindiklerini analiz etmelerini sağlayacak ideal bir tasarım olarak dikkat çeken bu sürüm ile en azından yeni bir teknolojinin ilk nüveleri de ortaya çıkmış olacaktır.

Aynı zamanda 11 farklı telefon için aynı anda hemen herkese açık beta sürümü olarak da kullanılabilir. Bu ilgi çekicidir çünkü Google, üreticilerin telefonlarını zamanında güncellemeleri konusunda ilerleme kaydetmesinin yanı sıra çoklu platformlarda kullanma imkanı da sağlar. Cidden, burada çok şey var.

Android P bu ve daha fazlasını sunmaktadır. Özellikle görsel öğeler ve yeni arayüzü ile kullanıcılarına mükemmel bir deneyim vadeden Google’nin neler planladığını gelişmeler yayınladıkça buradan sizlerle paylaşacağız. Esen kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Android İçin En İyi 5 Video İndirme Programı
Android İçin En İyi 5 Video İndirme Programı

Birçok video izleme platformu anlıktır ve tekrar izlemek istediğiniz video için URL dosyasını girmeniz ya da arama kısmından video için...

Kapat