Kapat

Alfabetik Karagöz

Anasayfa
Haberler Alfabetik Karagöz

Son dönemlerde yerli uygulama ve oyunlarda artış görülürken yeni bir kelime oyununun daha piyasaya sunulduğu öğrenildi. Yeni oyunun adı ise alfabetik Karagöz.

Yapılan son tanıtımın ardından yerli bir oyun daha uygulama mağazalardaki yerini aldı. Alfabetik Karagöz adı verilen oyun mobil platformlar için geliştirilirken kelime türetme türünde bir oyun oluşturulmuş durumda.

alfabetik-karagoz

Oldukça başarılı bulunan oyunda Türkiye’ye özel değerlerin de yer alması ve kelime türeterek kişilerin kelime dağarcığını geliştirmesine yardımcı olması oyunun artı yönlerinden birisi. Yayına alındıktan sonra oldukça ilgi gören Hacivat ve Karagöz oyununda kişiler şuan 49 bölümden oluşan oyunda kelime türeterek bölümleri geçmeye çalışıyor.

Konuyla ilgili yapılan tanıtımlarda 50 binlik bir kelime havuzunun oluşturulduğu ve kişilerin çok farklı kelimelere türeterek oyunu oynayabileceği belirtilirken Hacivat karakterini yönlendirecek oyuncular Karagöz’e türettiği kelimeleri öğretmeye çalışacak. Türetilen kelimeler ile birlikte puan kazanacak kullanıcılar kazandıkları puanlar ile birlikte bir sonraki bölüme geçmeye çalışacak.

Oyun Nasıl Oynanacak?

Oyunda kelime türetmek için harfler arasında kaydırma yapmanın yeterli olduğu görülürken çapraz yatay ya da dikey olarak harfleri sıralayabilir ve böylece yeni yeni kelimeler türeterek yüksek puan alabilirsiniz. Google Play ve App Store’da bulunan oyunu sizler de telefonlarınıza indirerek hem yerli oyuna destek verebilir hem de farklı bir kelime oyunu oynayarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Robotlar 55 Bin Kişiyi İşinden Etti

Teknoloji dünyasında son günlerde adeta kriz yaşanıyor. Foxconn tarafından alınan karar ile birlikte 55 bin kişinin işine son verildi. Teknoloji...

Kapat