TechnoSehir

Akınsoft Türkiye’de İlk İnsansı Robot seri üretimine Konya’da Başladı

Akınsoft Türkiye’de İlk İnsansı Robot seri üretimine Konya’da Başladı

2015 yılında Türkiye’de ilk insansı robot fabrikasının temellerini atan Yazılım Şirketi Akınsoft Konya’da Türkiye’nin ilk insansı Robot Üretimine başladı.

İlk olarak “Akıncı” adında 3 insansı robot üreten ve daha sonra bu sistemi geliştirerek “Ada” isminde garsonluk yapabilen 3 robot daha geliştiren bilgisayar yazılım şirketi Akınsoft 2015 yılında temellerini attığı insansı robot fabrikasını tamamlayarak üretime başladı.

[affiliate_news id=”824″]

[affiliate_news id=”1988″]

Akınsoft belirlediği Vizyon ve misyonuyla hedeflerine doğru hızla ilerleyen ve Türkiyede öndemli adımlar atan Bilgisayar yazılım şirketi olarak, İnsansı robot üretim fabrikasında hızla büyüyen ve ileri teknolojilerle hayatımıza kazandırılacak olan robotların üretimine hızlı bir şekilde yön vermeye devam ediyor.

Akın Robotics adı altında seri üretim yapacak olan insansı robot üretim fabrikasının resmi açılışı 4 Kasımda yapılacak olan ve 2700 metre kare kapalı alan olmak üzere 11500 metre kare alan üzerine kurulu olan Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikasının seri üretimine başlandı.

Üretilen bu insansı robotlar Alışveriş merkezlerinde tezgahtar, Kafeler de garsonluk, hastanelerde su ve yemek getirip götürme, Hastaların ilaç saatlerini hatırlatma, hasta ile diyalog kurma, Hastanın ses iletişimi ile bilgisayar kullanabilmesini sağlama ve programlandığı taktirde güvenlik görevlisi olarak da çalışabileceği, Ayrıca Havaalanlarında yol gösterme ve bilet satışı yapabilecek, Ada hostes adlı robotları ve buna benzer alanlarda görev alabilecek robotların üretimini yapacak.

 

Bilgisayar yazılım şirketi olan Akınsoft’un yeni hedefinde ise 2023 vizyonlarının Akınsoft İleri Teknoloji Üniversitesi ve Uzay Bilimleri Araştırma Enstitüsünü kurmak.

Unutmadan belirtelim. Akınsoft’un 4 Kasımda yapacağı resmi açılışında Ana sponsorluğunu yaptığı IŞIN KARACA Konseri 04.11.2017 KONYA Dedeman otelde saat 19:30′ da gerçekleştirilecek. Ayrıca birbirinden muhteşem ödüllerde sahiplerini bulacak.

Teknorota ailesi olarak Akınsoft ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.