TechnoSehir

Akıllı Ayna üzerinde IOS deneyimi

Akıllı Ayna üzerinde IOS deneyimi

İOS işletim sistemini daha büyük ekranlarda kullanmak ister miydiniz? Şayet Apple’ın 12.9 inç boyutundaki IPAD Pro dahi ihtiyacınızı karşılamıyorsa farklı olarak ne düşünebilirsiniz ? Newyork’ta yaşayan Web geliştirici ve aynı zamanda tasarımcı olan Rafael Dymek bakın ne düşünmüş.
Kendin yap ilkesini benimseyen insanlar dan biri olan Rafael Dymek Ayna üzerinde tıpkı iPhone telefona benzeyen ios işletim sistemiyle çalışan ve üzerinde hava tahmini yapabilen bir çok widget bulunduran bir akıllı ayna tasarımıyla ilgi çekiyor. Ayna üzerinde bulunan widgetlar ve uygulamalar ayna üzerinde herhangi bir yere taşıyabiliyorsunuz. Normal görüntü olarak ayna gibi gözüken ve bir dokunuşta ise Akıllı ayna halini alan bu ürün 45 sn kullanılmadığında otomatik olarak uyku moduna geçerek normal ayna görünümü kazanıyor.

Daha bitmedi. Akıllı ayna sayesinde evde bulunan ışıklar termostat ve buna benzer sistemler ayna üzerinden kontrol edilebiliyor. Ayna üzerinden hava durumu takibi, Facebook Messenger, Sonos, Netflix, haberler hatta kablosuz hoperlör bağlantısıyla müzik dinleme imkanı dahi sağlıyor. Odanızda banyonuzda siz hazırlanırken aynı zamanda ayna üzerinden bir çok takibi gerçekleştirebileceksiniz.

Akıllı cihaz ve aksesuarlar gün geçtikçe hayatımıza hızlı ve daha gelişerek girmeye devam ediyor ve Akıllı ayna da bunlardan biri neden olmasın sorusuna Özellikle Apple Akıllı ayna üretseydi nasıl olurdu şeklinde akla gelen sorulara ise yanıt geliştirilen bu Akıllı ayna ile cevap buluyor gibi. Rafael Dymek geliştirip tasarladığı Akıllı ayna ile küçük birde tanıdım videosu hazırlayarak yukarıdaki sorulara görsel olarak tanıklık etmemizi sağladı. Tanıtım videosunu sayfanın üst kısmından izleyebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda hayatımıza gireceği bu Akıllı ayna oldukça kullanışlı gözüküyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.