Kapat

ABD’yi sarsan siber saldırı! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

ABD’yi sarsan siber saldırı!

Anasayfa
Güvenlik ABD’yi sarsan siber saldırı!

-yi-sarsan-siber-saldiri1-640x360
ABD’nin en büyük kredi raporlama şirketlerinden Experian, ülkeyi sarsan siber saldırı hakkında konuştu.

Hızlı bir şekilde büyüyen teknoloji dünyasının yaramaz çocukları olarak bilinen bilgisayar korsanları, T-mobile müşterilerinin başına bela oldu.

ABD’nin en büyük kredi raporlama şirketlerinden Experian, 15 milyon T-mobile müşterisine ait bilgilerin siber hırsızlar tarafından çalındığını açıkladı. Experian tarafından yapılan açıklamaya göre son iki yılda T-mobile isimli GSM operatörüyle sözleşme imzalayan 15 milyon ABD vatandaşının isim, doğum tarihi, adres, sosyal güvenlik numarası, ehliyet ve pasaport numaralarının yanı sıra birçok önemli bilgilerinin siber saldırı sonucunda çalındığı belirtildi.
Yapılan açıklamada 15 Eylül’de fark edilen saldırıya yönelik soruşturma açıldığı ve konunun yasal mercilere bildirildiği belirtildi. T-mobile şirketinin üst düzey yöneticilerinden John Legere, Experian ile ilişkinilerini gözden geçirdiklerinin altını çizerek, “Açıkçası, bu siber saldırıdan ötürü inanılmaz derecede kızgınım. Experian‘la ilişkimizi dikkatli bir şekilde yeniden değerlendireceğiz. Ancak, şu anki önceliğim, etkilenen tüm müşterilere yardımcı olabilmek” açıklamasında bulundu.

Experian’a yapılan siber saldırı, ABD’de yıl içerisinde tespit edilen yüzlerce saldırılardan sadece biri olarak kayıtlara geçmiş durumda. Ülkede şimdiye kadar siber saldırıya uğrayan diğer kuruluşlar arasında General Motors, Ford, DuPont, Dow Chemical, Motorola, Boeing, Cargill, Target, Amazon, AT&T gibi uluslararası şirketlerde yer alıyor.

Her geçen gün artan bu siber saldırılar sonucunda, milyonlarca kullanıcının bilgileri çalınmış durumda. Ancak bunun önüne geçilemeyeceği çok açık bir şekilde ortaya konuyor.

[kirmizibuton]Kaynak[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung’un Galaxy S7 Sürümünde Magnezyum Malzeme Yer Alabilir

Galaxy S6 ile birlikte cam ve alüminyum malzemeyi bir arada kullanmaya başlayan Samsung, Önümüzdeki sene ise piyasaya çıkartacağı Galaxy S7...

Kapat